Отборът на Атлетико Мадрид победи у дома с 2:0 Реал Сосиедад в откриващия мач от 30-ия кръг на Примера дивисион.

Със спечелените три точки „дюшекчиите“ продължават да „дишат във врата“ на втория в подреждането Реал Мадрид. Атлетико вече има 65 точки, само с две по-малко от Кралския клуб, който обаче е и с един двубой по-малко.

Съставът на Реал Содиедад остава в средата на подреждането с 37 точки. Лидер е Барселона със 71 пункта.

Двубоят започна много вихрено, след като още във 2-ата минута падна първият гол. След центриране от корнер, Микел Гонсалес си засече топката в собствената врата за 1:0.

Само 8 минути по-късно домакините увеличиха преднината си. Антоан Гризман се оказа на правилното място в точното време, след като успя да вкара в мрежата отразена веднъж от вратаря топка. При добавката френският футболист бе безпощаден за 2:0.

В 20-ата минута Ян Облак трябваше да се намесва с вещина, за да спаси мрежата си след удар на Кастро.

След почивката най-близо до попадение бе Естебан Гранеро, но вратаря на Атлетико Мадрид отново опази мрежата си.