Атлетико Мадрид изплува от зоната на изпадащите с категорична победа с 4:0 при домакинството си на Еспаньол от 12-я кръг на Примера дивисион.

Домакините поведоха в 27-та минута, когато Агуеро подаде добре към Рейес, а той продължи към Диего Форлан и той бе точен за 1:0.

„Дюшекчиите” удвоиха своята преднина в 62-та минута, когато Агуеро стреля много добре от пряк свободен удар и направи безпомощен Камени за втори път в мача.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Ронкалиа бе изгонен за втори жълт картон в 84-та минута.

Само 60 секунди по-късно Симао центрира от фаул в наказателното поле на гостите и Агуеро успя да прати топката отново в мрежата на Камени.

Атлетико Мадрид стигна и до четвърти гол в срещата, след като в 89-та минута Агуеро изведе Макси Родригес в чудесна позиция и той не пропусна да затвърди убедителната победа на „дюшекчиите”.

След тази победа Атлетико Мадрид вече се намира на седемнадесето място с 10 точки, а Еспаньол е на единадесета позиция с 13 точки.