Атлетико Мадрид очаквано се класира за полуфиналите в турнира за Купата на краля в Испания, след като в реванша направи 2:2 на стадиона на Ейбар „Ипуруа“.

„Дюшекчиите“ обаче бяха изковали класирането си още в първия мач, който спечелиха с 3:0 и направиха ответния двубой да бъде почти формалност.

Ейбар - Атлетико М 2:2

източник: БГНЕС

Първото полувреме на реванша завърши без голове, а веднага след подновяването на играта Атлетико поведе с гола на Хосе Хименес в 49-ата и това допълнително отне от минималната интрига около крайния победител.

Баските все пак не се предадоха и успяха да да стигнат до пълен обрат поне в този мач след попаденията на Сержи Енрич в 73-ата и Педро Леон в 81-ата за 2:1.

Атлетико обаче не загуби тази среща и Хуанфран фиксира равенството 2:2 в 85-ата минута, а с това и крайната победа на столичани с общ резултат 5:2.