Атлетико Мадрид вече е на второ място във временното класиране в Примера дивисион, поне преди Барселона да изиграе своя двубой срещу Депортиво Ла Коруня. „Дюшекчиите” се наложиха над градския съперник Хетафе с 1:0 и събраха 30 точки – две повече от Барса, и пет зад Реал Мадрид.

Диего Форлан отбеляза единственото попадение в невероятен мач, в които четирима играчи бяха изгонени, а на вратата на Хетафе 15 минути пази защитникът Контра.

Двубоят бе равностоен, и гостите можеха да стигнат и до точка, но нямаха късмет.

Голът на Форлан падна още в 20-та минута, когато уругваецът бе намерен от Шимао във вратарското поле и нямаше проблем да накаже Абондансиери. До края на първото полувреме срещата много се накъса от нарушения и картони.

Именно тези картони натежаха след почивката, когато реферът Клос Гомес нямаше друг избор, освен да започне да гони футболисти. След 15 минути добра игра и няколко положения пред двете врати, двубоят отново започна да прекъсва често за груба игра.

Така в 65-та минута Серхио Агуеро пръв замина под душа, но седем по-късно го последва и Лукас Лихт от състава на гостите.

Решителна се оказа 77-та минута, когато съдията Гомес показа втори жълт, и респективно червен картон на вратаря на Хетафе Роберто Абондансиери. Михаел лаудруп обаче вече бе използвал и трите си смени и аржентинският страж остави ръкавиците си на Козмин Контра.

Минута по-късно реферът възстанови равновесието, като бързо изпрати Хосе Антонио Рейес към съблекалнята. Испанското крило игра само 20 минути, след като влезе на мястото на Шимао.

Двата състава си размениха по две по-опасни положения до края на срещата, но Маниш и Де Ла Ред не бяха точни за Атетико, а Кепа и Гранеро пропуснаха за Хетафе.