Атлетико Мадрид изпусна да победи Валядолид и двата отбора завършиха 0:0 на стадион „Висенте Калдерон” в първи мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на Краля на Испания.

Изненадващо гостите създадоха първата сериозна опасност пред една от двете врати, след като в 3-та минута Естояноф стреля опасно, но топката излезе в аут.

Атлетико веднага отвърна с две опасности пред вратаря на „бяло-виолетовите”, но Миста на два пъти пропусна да открие резултата.

До края на първото полувреме със сериозни пропуски се отличиха Диего Форлан и Луис Гарсиа, който в 37-та минута изпусна най-чистото голов положение пред вратата на гостите.

През второто полувреме Валядолид успя да изравни играта, а също така футболистите в „бяло-виолетово” пресираха домакините, които се затрудниха при изграждането на атаките си и през второто полувреме бяха безлични.