Атлетико Мадрид записа ценна победа в борбата си за участие в Шампионската лига. В мач от 29-тия кръг „дюшекчиите” победиха прекия си конкурент Севиля с 2:1 на неговия „Рамон Санчес Писхуан”.

Гостите откриха резултата още в 18-тата минута, когато Макси Родригес материализира чудесна атака, започната от Форлан и преминала през Шимао и Серхио Агуеро.

До края на полувремето нов гол не падна, но домакините започнаха доста нахъсано втората част.

Натискът на андалусийците бързо доведе до равенство. Диего Капел в 48-мата минута възстанови статуквото.

Луис Фабиано изведе в удобна позиция Фредерик Кануте, който веднага стреля към Абиати. Италианецът изби топката, която обаче попадна в Капел, за когото не бе проблем да направи 1:1.

Радостта на домакините обаче трая кратко, след като в 57-мата минута Серхио Агуеро отново даде преднина на Атлетико. Антонио Лопес центрира на далечната греда, където Агуеро бе оставен сам и с удар в срещуположния ъгъл направи 2:1, като по този начин оформи и крайния резултат.

3 минути след гола на Агуеро, Енцо Мареска получи червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко до края на двубоя.