Атлетико Мадрид измъкна трите точки като домакин от мача с Малага от 10-ия кръг на Примера дивисион.

Мадридчани се наложиха с 4:2, след като Яник Караско и Кевин Гамейро се разписаха по два пъти.

Яник Караско даде преднина на "дюшекчиите" още в седмата минута.

Антоан Гризман подаде към Караско, който мина през защитата на Малага и заби топката в мрежата за 1:0.

В средата на полувремето Кевин Гамейро увеличи разликата в резултата.

След центриране от играч на Атлетико, грешка в отпраната на Малага доведе до попадението на Гамейро,  който беше на точното място и отбеляза за 2:0.

Малко след това обаче Сандро Рамирес успя да върне едно попадение.

Испанецът реши директно да стреля към вратата, вместо да центрира към свой съотборник и така изненада Ян Облак.

Гамейро вкара второто си попдение в мача, след нова асистенция на Антоан Гризман в последната минута на първото полувреме.

Двама защитници на Малага не бяха достатъчни, за да спрат французите и така резултатът набъбна до 3:1.

В 60-ата минута "дюшекчиите" останаха с човек по-малко след втори жълт картон за Стефан Савич.

Само четири минути след това, Малага се възползва от предимството си и намали разликата чрез Игнасио Камачо.

В 86-ата минута Яник Караско оформи крайното 4:2, след като надбяга защитата на Малага и шутира по диагонал, за да преодолее вратаря.

В края на мача гостите също останаха с 10 души на терена, след втори жълт картон на Чори Кастро.

Така Атлетико измести Севиля от втората позиция във временното класиране. И двата отбора са с по 21 точки, но столичани водят по голова разлика.

Лидер е Реал Мадрид с 23 точки, а Малага е 11-и с 12 точки.