Отборът на Валенсия победи като домакин Атлетико Мадрид с 3:1 в последния кръг за сезона, но въпреки това не промени класирането в челото на Примера дивисион.

Кръг преди края на шампионата в Испания „дюшекчиите” си бяха осигурили участие в Шампионската лига, а след поражението завършиха на 4-о място след Реал Мадрид, Виляреал и Барселона.

„Летящите мишки” започна по-убедително срещата и показа и заслужено спечели мача, като поведе още в 11-та минута чрез Сейтаридис. С още два гола Давид Вия направи резултата още по-убедителен, а почетното попадение за Атлетико Мадрид реализира Агуеро в 75-та минута.

След успеха Валенсия зае 9-о място с 51 точки, но крайното класиране в Примера дивисон ще стане ясно, след изиграването и на последните мачове от 38-я кръг.

В друг мач, без значение Хетафе и Бетис завършиха при резултат 1:1. Тимът от мадридското предградие откриха още в началото на мача чрез Ману, но в 68-та минута гостите стигнаха до изравнителното попадение.

Така двата отбора финишираха с 47 точки, съответно на 13-о и 14-о място.