Отборът на Атлетик Билбао се наложи над Реал Сосиедад с 2:1 като домакин в дерби от 20-ия кръг на испанската футболна Ла Лига и изпревари Барселона на третото място във временното класиране.

Атлетик Билбао записа четвърти пореден успех в първенството и общо 13-и двубой без поражение, влизайки в тройката с 41 точки в актива си, колкото имат и каталунците, но от една среща по-малко.

Реал Сосиедад е шести в подреждането с 32 точки към момента след като вече в четвърти двубой не успява да стигне до победата.

Домакините поведоха с 2:0 след два гола на Алекс Беренгер през първото полувреме. Той се разписа в 30-ата и 42-ата минута.

Футболистите на Атлетик Билбао запазиха аванса си почти до края на мача. В 88-ата минута Микел Оярсабал се разписа за Реал Сосиедад, оформяйки крайното 2:1 за състава от Билбао.

Попадението бе проверено със системата за видеоарбитраж-ВАР за евентуална игра с ръка в хода на атаката на гостите, но в крайна сметка бе зачетено.