Атлетик Билбао взе страха на Валенсия с шампионатно 3:0 на „Местая“ в мач от 26-ия кръг на Примера дивисион. Двата отбора ще кръстосат шпаги и в осминафиналите на Лига Европа.

С това спря и серията от 4 мача във всички турнири на Гари Невил, чийто тим се бе съвзел с поредни победи.

Първото полувреме не предложи много емоции. Пред Негредо от Валенсия се откри най-чистото положение за гол, а Муинаин пък създаде най-добрата ситуация за гостите.

Началото на второто полувреме предложи незачетен гол за Валенсия – заради засада на Негредо в 50-ата минута.

В 61-ата минута вратарят на Билбао Ираисос предотврати попадението в своята врата, след като надви Алкасер в дуела очи в очи.

В 71-ата минута Ечеита загатна за това, което щеше да се случи малко по-късно. Пропускът му обаче предшестваше головата фиеста за кратко време във вратата на „прилепите“.

Първо Сабин Мерино реализира в 73-ата минута. Това отвори домакините, които набързо допуснаха нови два гола. В 77-ата минута точен беше Муниаин, а след нови три минути се разписа и Адурис за 0:3.

Валенсия е на 12-о място в касирането с 31 точки, докато Атлетик е седми с 38 пункта.