Атлетик Билбао надви с 2:0 Уеска като домакин от 14-ия кръг на Ла Лига. Баските вложиха доста усилия срещу последния в Примера дивисион, но все пак постигнаха своето, благодарение на два гола в края, дело на Кенан Кодро в 86-ата минута от дузпа и на Унай Нунес в 91-ата минута.

През първата част положенията пред двете врати се брояха на пръстите. В 16-ата минута Икер Муниаин шутира неточно над вратата. Десет минути по-късно гостите отговориха чрез Хави Онтиверос, чийто удар бе спасен от вратаря.

Второто полувреме започна с нов шанс за баските. В 46-ата минута отново Муниаин бе изведен на чудесна позиция, но пропусна.

Атлетик обаче показа клиничност точно, когато от Уеска вече виждаха как ще измъкнат точката. Кенан Кодро бе задържан в пеналтерията за дузпа, която сам вкарав 86-ата минута. Хорхе Пулидо, който извърши нарушението, пък бе изгонен с втори жълт и респективно червен картон. В добавеното време опасен изстрел на Кодро бе спасен от стража, а при последвалия ъглов удар Унай Нунес бе изпуснат от отбраната и с глава оформи крайното 2:0.

По този начин Атлетик Билбао сложи край на негативната си серия от 4 двубоя без успех и със 17 точки излезе на 9-ата позиция в класирането. Уеска е на последното място с 11 пункта.