Алтетик Билбао победи като гост Реал Сосиедад в дербито на 27-ия кръг в Примера Дивисион.

Раул Гарсия и Иняки Уилямс донесоха успеха на "червено-белите", като и двамата се възползваха от грешки в защитата.

Така Атлетик се доближи до топ 6, а Реал Сосиедад се отдалечи от Атлетико Мадрид, който е на 4-а позиция във временното класиране.

В 27-ата минута Чаби Прието извърши нарушение на ръба на наказателното поле и реферът отсъди дузпа в полза на гостите от Билбао.

Гарсия се нае с изпълнението й и вкара за 1:0.

В 56-ата минута Атлетик удвои преднината си. Вратарят на Реал излезе необмислено и Иняки Уилиямс го залъга и с диагонален удар наниза топката във вратата за 2:0.

Няколко минути по-късно ветеранът Ариц Адурис можеше да направи резултата класически, но удари греда.

Реал Сосиедад е пети с 48 точки, а Атлетик Билбао заема седмата позиция с четири по-малко.