Отборите на Атлетик Билбао и Селта Виго завършиха 1:1 в мач от 8-ия кръг на испанската Примера дивисион, като срещата бе белязана от спорна дузпа.

Отборът на домакините поведе в резултата още в началото. В 6-ата минута главният рефер отсъди дузпа в полза на Атлетик, като дори видео повторенията не успяха да убедят зрителите, че центрираната топка е срещнала ръката на Серхо Гомес, а не неговото рамо. Въпреки това, АрицАдурис оползотвори създадената възможност и реализира от 11-те метра за 1:0.

В 73-ата минута Селта Виго стигна до изравнителното попадение. Фабиан Ореяна комбинира с Дуран Нолито, който навлезе в наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

След равенството Селта Виго заема 6-о място във временното класиране с 13 точки, докато Атлетик Билбао е на 16-о с 5 пукта. Лидер е Барселона с 19 точки от седем срещи.