Атлетик Билбао взе минимален аванс в първия полуфинал за Купата на Краля срещу Гранада, надвивайки го с 1:0 на „Естадио Сан Мамес”. Единственото попадение дойде в края на първата част, когато Икер Муниаин реализира гол след подаване на Иняки Уилиямс.

По-дейният отбор между двата бе именно този на домакините, след като в 22-ата минута Руи Силва трябваше да прави зрелищно спасяване, за да спре опасен удар на Микел Весга. Така дойде 42-ата минута,след като Иняки Уилиямс пое топката вляво и влезе в наказателното поле. Последва остър пас по земя за Муниаин, който отблизо не можеше да сбърка – 1:0. Все пак реферът разгледа ситуацията с ВАР, тъй като останаха съмнения за игра с ръка на Уилиямс при овладяването на топката, ала голът все пак бе признат.

След точно час игра Атлетик удвои своя актив чрез Андер Капа, който вкара гол след мощен удар във вратата на Гранада. При разглеждането от ВАР обаче се видя, че Иняки Уилиямс е бил в засада при градежа на атаката и попадението бе отменено.

Реваншът в Гранада между двата отбора е на 5-и март.