Отборът на Атлетик Билбао не срещна трудности в двубоя си срещу закъсалия Валенсия. „Баските” се наложиха с 5:1 на своя „Сан Мамес” и по този начин се изкачиха с няколко позиции във временното подреждане.

Резултатът в срещата бе открит в 19-ата минута, когато точен бе Хави Мартинес. До края на първата част двата тима създадоха по още едно опасно положение пред двете врати, но до нов гол не се стигна.

Всичко в срещата бе решено в началото на второто полувреме. В 49-ата минута Лоренте покачи на 2:0, а само 16 минути по-късно отново той направи резултата класически.

Успокоени от преднината си футболистите на Атлетик намалиха темпото и гостите от Валенсия на свой ред организираха няколко интересни атаки. Мориентес пропусна отличен шанс, а Давид Вия намали за 1:3 в 73-ата минута.

До края на срещата паднаха нови два гола и те отново бяха във вратата на гостите. Пет минути преди края Ираола покачи на 4:1, а в даденото от съдията продължение Адурис оформи разгрома за Валенсия.

След спечелените три точки Атлетик Билбао вече е 8-ми, изкачвайки се с цели пет позиции. Валенсия пък остава две позиции над чертата със скромните 37 точки.