Атлетик Билбао запази шансовете си за класиране в зоната за евротурнирите в испанското първенство. „Баските” записаха равенство 1:1 при гостуването си на коравия тим на Хетафе в среща от 24-я кръг на Примера дивисион.

Юношата на Реал Мадрид и звезда на домакините Роберто Солдадо откри резултата в 15-та минута, но в 40-та испанският национал и водещ голмайстор на гостите Фернандо Йоренте изравни за крайното 1:1.

Атлетик Билбао можеше да си тръгне и с трите точки от "Алфонсо Перес", но десният халф на „баските” Андони Ираола пропусна да отбележи от дузпа в 15-та минута.

Равенството остави Билбао на девета позиция, на четири точки от осмия Депортиво Ла Коруня, който в момента играе с Валенсия. Хетафе е на 12-о място, с четири точки над зоната на изпадащите.