Атлетик Билбао спря Севиля към върха в Ла Лига. Баските спечелиха с 1:0 домакинството си на „Сан Мамес“ от 10-я кръг на испанското първенство, като по този начин нанесоха второ поражение на андалусийци.

Атлетик Билбао поведе с 1:0 в 12-та минута, когато Маркел Сусаета центрира в наказателното поле на Севиля, където Адурис стреля от воле и изпрати топката във вратата на Бето.

Две минути по-късно Сусаета бе на път да изненада Бето с удар от 35 метра, но вратарят успя да се намеси и да спаси.

Севиля организира добра атака в 21-та минута, когато Тремулинас центрира в наказателното поле на Атлетик, след което Денис Суарес стреля с глава, но Горка Ираисос спаси.

Атлетик можеше да поведе с 2:0 в 38-та минута, когато Маркел Сусаета пробва рефлекса на Бето, но вратарят демонстрира чудесни качества и спаси.

Денис Суарес направи много силно самостоятелно отиграване в 60-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата на Ираисос.

Севиля остава на четвърта позиция с 22 точки, колкото има и третия Барселона. Атлетик Билбао се изкачи на единадесето място във временното класиране с 11 точки.