Атлетик Билбао постигна победа с 2:0 срещу новака Рекреативо Уелва в мач от поредния кръг в Примера дивисион.

Успехът за Атлетик дойде сравнително леко след като гостите не можаха да наложат надмощение в нито един омомент от срещата. Все пак отличните изяви на техния врата Сорентинос донесоха нулевото равенство след първите 45 минути.

След почивката обаче домакините заиграха още по-силно и в 51-вата минута Ечеберия откри резултата с удар от границата на наказателното поле след пас на Ираола.

Само 10 минути по-късно отново Ечеберия бе в прегръдките на своите съотборници. Този път той засече центриране на Адурис и донесе трите точки за тима от Билбао.

По този начин Атлетик взе глътка въздух след неубедителното начало на шампионата. Тимът се намира на 12-то място с 13 точки. Рекреативо пък се намира в зоната на изпадащите само с 9 точки.