Отборът на Атлетик Билбао продължава с доброто си представяне в Примера дивисион, след като записа 15 победа в шампионата от началото на сезона. Момчетата на Ернесто Велверде надиграха като домакин Гранада с категоричното 4:0 в първи мач от 26-я кръг на първенството на Испания. Ариц Адурис записа хеттрик.

Атлетик Билбао поведе още в 6-та минута. Андони Ираола центрира балонно отдясно, а Ариц Адурис засече с глава за 1:0.

В 18-та минута отново Ариц Адурис се превърна отново в герой за своя състав, след като с красив гол реализира второто попадение в срещата. 33-годишният нападател отправи диагонален удар извън границите на наказателното поле, за да остави вратаря на Гранада безпомощен.

В 72-та минута ситуацията за гостите се усложни много,след като Диего Майнс получи червен картон, а главният рефер отсъди дузпа. 11-метровият удар бе точно изпълнен от Адурис, който оформи своя хеттрик.

В 80-та минута Атлетик Карлос Гурпеги оформи резултата на 4:0 с изстрел, попаднал в средата на вратата.

След победата Атлетик Билбао заема четвърта позиция с 50 точки, докато Гранада е на 13-а позиция с 27.