Атлетик Билбао продължи да се изкачва в класирането на Ла Лига, а днес в 6-ия кръг баските победиха Селта Виго с 3:1. Два гола за домакините вкара Горка Гурусета, който се разписа в 4-ата и в 39-ата минути. Между тези два гола гостите върнаха едно попадение чрез ветерана Яго Аспас от дузпа в 25-ата минута.

Крайното 3:1 фиксира Алваро Джало в 80-ата минута, който получи подаване от Иняки Уилямс. Още преди третото попадение домакините имаха две добри възможности, докато Селта можеше да изравни от фаул на Маркос Алонсо, който трябваше да влезе още в 5-ата минута на мястото на Оскар Мингеса.

По-рано днес Хетафе и Леганес поделиха по една точка, като си вкараха голове в края на срещата и завършиха 1:1.

Хорхе Саенс откри за гостите от Леганес, а ветеранът Борха Майорал изравни в 83-ата от дузпа. Тимът от Хетафе имаше повече възможности преди почивката, а малко преди края на частта Йелу Сантягу беше много близо до гола. Негово атрактивно изпълнение със задна ножица от около 9-10 метра изненада вратаря на гостите Марко Дмитрович, но за негова радост топката се отби в дясната странична греда.