Отборът на Атлетик Билбао започна новия сезон в Примера дивисион с успех. Тимът се наложи с 2:1 като гост на Валядолид в мач от 1-я кръг на испанското първенство.

В 28-та минута на мача Маркел Сусаета пое топката в наказателното поле и с точен удар от центъра откри резултата за 1:0 в полза на Атлетик.

Само две минути по-късно обаче домакините успяха да стигнат до изравнително попадение. Гонсалес се опита да подаде на Патрик Еберт, при първия опит топката рикошира в защитник и отново се върна при Гонсалес, но при втория целта бе постигната и 26-годишният немски играч реализира за 1:1.

През второто полувреме Атлетик Билбао стигна до успеха и заветните три точки след точен изстрел на Икер Муниаин, който в 50-та минута засече топката след центриране отдясно.

Така със спечелените три точки Атлетик се намира на второ място във временното подреждане с 3 точки, колкото има и Реал Сосиедад, победил по-рано през деня Хетафе с 2:0.