Отборът на Атлетик Билбао се наложи над Алавес с 2:0 в домакински мач от пети кръг на Ла Лига. Попаденията на "Сан Мамес" отбелязаха Раул Гарсия от дузпа и Икер Мунианин.

Първото полувреме премина под диктовката на “лъвовете”. Тимът от “Мендисороса” игра много затворено и това лиши първата част от достатъчно интересни ситуации.

В 35-ата минута Иняки Уилиямс бе изведен зад гърба на защитата и Рубен Дуарте бе принуден да го задържи. След детайлно преглеждане на ситуацията с помощта на ВАР реферът на срещата Хил Мансано назначи дузпа. Раул Гарсия реализира от 11-те метра и откри резултата.

След почивката тимът от Витория продължи да играе пасивно въпреки че изоставаше в резултата.

В 65-ата минута Муниаин извърши голям пропуск, след като бе останал абсолютно сам на втора греда.

При следващата атака на “червено-белите” Уилямс нацели греда.

В 72-рата момчетата на Гайска Гаритано вкараха за 2:0. Ибай Гомес отправи удар, вратарят Фернандо Пачеко не успя да избие добре и Муниаин протегна крак на голлинията, за да отбележи за крайното 2:0.

С тази победа "лъвовете" станаха новият временен лидер в Примера, но в последния двубой от кръга Севиля и Реал Мадрид ще се борят за челната позиция в Примера.