Хетафе и Атлетик Билбао завършиха наравно 2:2 в мач от 10-ия кръг на Ла Лига. Баските повеждаха на два пъти в резултата, но отборът от предградието на Мадрид успяваше да изравни.

Срещата беше трета поред без победа за "лъвовете". Хетафе от своя страна нареди 4 срещи без успех.

Атлетик поведе още във 2-ата минута след попадение на Иняки Уилямс. Националът на Гана се разписа след страхотно подаване на Андер Ерера. В 27-ата минута домакините изравниха. Енес Юнал направи отличен пробив и намери Карлес Аленя в наказателното поле, а халфът не сбърка за 1:1.

В 62-ата минута ветеранът Раул Гарсия отново даде аванс на баските, реализирайки след асистенция на Нико Уилямс. Атлетик обаче не успя да задържи аванса си и в 76-ата минута Мунир ел Хадади оформи крайното 2:2.

Така "лъвовете" остават на 6-о място с 18 точки. Хетафе е 15-и с 9 точки.