Атлетик Билбао постигна късен домакински успех срещу Валенсия с 3:2 в зрелищен двубой от 19-ия кръг на Примера дивисион.

Голмайсторът на Евро 2008 Давид Вия откри за гостуващите прилепи още във втората минута на срещата, а Игор Габилондо изравни в 17-ата.

Фернандо Мориентес даде нова преднина за Валенсия точно половин час след началото на мача на Сан Мамес, но баските изравниха за втори път още преди почивката чрез Хави Мартинес.

Атлетик Билбао можеше да поведе за първи път в 57-ата, но гол на Фернандо Йоренте бе отменен заради засада. Все пак Йоренте донесе успеха на домакините в 91-ата минута, когато реализира дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушени срещу Хави Мартинес, което донесе и втори жълт картон на Мануел Фернандес.

Успехът е четвърти за Атлетик в последните пет мача и изкачи тима на девето място. Валенсия запази четвъртата си позиция.