Крилото Лукас Васкес е под въпрос за мача на Реал (Мадрид) като гост срещу Депортиво (Ла Коруня) от последния 38-и кръг на испанския шампионат.

24-годишният футболист има проблеми с коляното на левия крак и може да му бъде дадена почивка от треньорското ръководство.

Васкес получи травмата по време на двубоя на "белите" срещу Валенсия в неделя, спечелен с 3:2.

Атакуващият играч влезе като резерва през второто полувреме при победата на Реал (Мадрид) с 1:0 у дома срещу английския Манчестър Сити в полуфиналния мач-реванш от Шампионската лига миналата седмица.

Роденият галисийската област Лукас Васкес ще бъде със столичани в Ла Коруня, въпреки малките му шансове да се появи на терена срещу Депортиво.

Реал (Мадрид) изостава с една точка след лидера Барселона един кръг преди края на сезона в Примера дивисион.

На 28 май "белите" ще играят срещу Атлетико (Мадрид) на финала в Шампионската лига./БТА