Барселона победи с категоричното 4:1 последния в класирането Леванте като гост в 6-я кръг от Примера Дивисион.

Хеттрик за каталунците направи дошлият през лятото от Арсенал Тиери Анри. Четвъртото попадение за момчетата на Франк Рийкард бе дело на Лео Меси.

В 17-та минута френският нападател даде преднината за Барса, след като отбеляза първото си попадение в първенството на Испания. След изпълнение на корнер, Меси би към вратата, шутът му бе спасен, но отбитата от Марко Сторари топка бе много удобна за Анри, който само трябваше да я отклони към вратата на домакините.

5 минути по-късно Тиери удвои резултата, след като реферът отмени гол на Меси. Аржентинецът, няколко секунди след това, подаде топката към своя съотборник, който поведе отляво и вкара топката в далечния ъгъл на вратаря на Леванте, което е и запазена марка на нападателя.

Второто полувреме предложи не по-малко емоции на футболните запалянковци. Бившото острие на Арсенал оформи своя хеттрик в 49-та минута. Той направи резултата 3:0, след като вкара отбитата топка след шут на Деко.

Две минути по-късно – в 51-та, Меси направи резултата още по-изразителен за Барса - 4:0.

Почетното попадение за домакините бе дело на Викейра в 72-та минута след изпълнение на дузпа.