С голове на звездите си Тиери Анри и Роналдиньо Барселона записа рутинна победа с 3:0 като домакин на Реал Бетис в мач от 11-тия кръг на Примера дивисион.

Победата изкачи каталунците на второ място във временното класиране с 24 точки, колкото има и третия Виляреал. Лидерът Реал Мадрид пък е с точка напред.

Резултатът в мача откри новото попълнение Тиери Анри, чиято форма е обект на сериозни дискусии напоследък. Той се възползва от пас на Андрес Иниеста и разпечата вратаря на гостите Рикардо.

Въпреки натиска на Барса, до края на полувремето не се стигна до нов гол.

Само 8 минути след началото на втората част обаче Роналдиньо увеличи преднината на своя отбор след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Отново бразилската суперзвезда оформи крайния резултат в даденото от съдията Фернандо Тейшейра продължение на срещата. Рони бе точен за втори път отново след точно изпълнение на пряк свободен удар.