Барселона победи Дънди Юнайтед с 1:0 в първата си контрола от визитата в Шотландия. Единственото попадение реализира Тиери Анри в 89-та минута на срещата. Френският нападател видя как вратарят Грегорж Шамотулски спасява изпълнената от него дузпа, но успя да отреагира мигновено и не сгреши при добавката. Единайсетметровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Дарън Додс срещу Дос Сантос. Точно преди дузпата, реферът отмени гол на Бари Робсън за домакините.

Анри се появи на терена през второто полувреме, на мястото на Самуел Ето`о. Той имаше шанс да вкара само секунди след като влезе в игра, но изстрелът му мина на сантиметри от вратата.

В началото на мача Роналдиньо също можеше да открие резултата, но негов шут от пряк свободен удар разтресе гредата.

Старши треньорът на Барселона Франк Рийкард призна, че Дънди е трябвало да вкарат поне едно попадение, заради начина, по които са играли.

„Жалко, че феновете не успяха да видят повече голове. Този мач бе много повече от просто контрола, защото имаше много агресивност и те го направиха доста труден за нас.”

Освен Анри, за Барса дебютираха и другите нови попълнения – Туре и Абидал.