Отборът на Хетафе се завърна поне временно в топ 6 на класирането в Ла Лига след домакинска победа 2:0 над Леганес в 9-ия кръг. И двата гола за тима на Пепе Бордалас бяха дело на появилия си като резерва таран Анхел Родригес.

Макар че Леганес има само 2 спечелени точки в мачовете си дотук, отборът стоя доста прилично през първото полувреме на „Колисеум Алфонсо Перес”. „Краставичарите” всъщност имаха и по-чистите положения, а неумението да се възползват от тях имаше твърде висока цена.

32-годишният Анхел влезе в игра за Хетафе на почивката и това повлия върху баланса на силите. След час игра за мадридчани се появи и Кенеди, като тъкмо отдаденият под наем от Челси играч асистира за първия гол. В 64-ата минута Бразилецът овладя дълъг пас по левия фланг и центрира с много фалц към далечната греда. Анхел Родригес беше съвсем непокрит и отблизо с глава разстреля вратаря за 1:0.

Оттук нататък Хетафе уплътни пространствата в своята половина и търсеше шансовете си на контраатака. Тъкмо така падна и вторият гол в 84-ата минута. Мауро Арамбари превзе терен с дрибъл в своята половина, а преди да пресече централната линия метна дълъг диагонален пас, който остави Анхел сам срещу вратаря. Ветеранът хладнокръвно елиминира излезлия напред страж, а после вкара на празна врата.

Във временното класиране Хетафе събра 13 точки, които му отреждат 6-о място. Още три други тима – Реал Сосиедад (с мач по-малко), Севиля (също с мач по-малко) и Валенсия имат сходен актив. Лидерът Барселона води с 19 пункта.