Отборът на Алмерия изненадващо победи Виляреал с 1:0 в мач от 32-рия кръг на Примера дивисион. По този начин „жълтата подводница” изпусна шанса да изпревари Барселона и да се изкачи на 2-ро място във временното класиране.

Гостите обаче трябваше да играят почти цял мач с човек по-малко, след като в 17-тата минута Диего Лопес бе изгонен с директен червен картон.

Въпреки натиска си домакините не съумяха да вкарат до 84-тата минута, когато падна победното попадение. След центриране в наказателното поле, Ортис стреля с глава, но ударът му бе избит от стража на Виляреал. Топката обаче попадна в Сантяго Ариадела, който без проблем вкара за 1:0.

След успеха Алмерия се изкачи на 7-мо място с 45 точки. Виляреал пък остава на трета позиция с 59.