Алмерия изненадващо победи Еспаньол с 3:2 в мач от 22-рия кръг на испанската Примера дивисион.

Домакините нанесоха своя удар още в първите 18 минути, когато вкараха цели три гола. Начало на серията даде Марсело Силва в 5-та минута, а веднага след него Калу Уче удвои преднината. Ернан Бернардело вкара третия гол за Алмерия в 18-та минута, с което на практика реши изхода на мача.

Каталунците все пак се опитаха да стигнат поне до равенство и не бяха далеч от целта си. В 34-та минута Хуан Верду намали на 1:3, а в началото на втората част Алваро реализира втория гол за Еспаньол.

Гостите обаче не успяха да стигнат до изравнително попадение и в крайна сметка си тръгнаха с празни ръце.

В класирането Еспаньол се смъкна на шесто място с 37 точки, а Алмерия се изкачи поне временно с една позиция. В момента тимът е 18-и с 20 точки, на 2 от “спасителното” 17-о място, което се заема от Осасуна.