Алмерия и Кордоба завършиха 1:1 в мача от третия кръг на Примера дивисион. По този начин двата отбора останаха без победа от началото на сезона.

Мачът започна добре за домакините от Алмерия, които поведоха още в 12-та минута. Чимо центрира в наказателното поле на Кордоба, където Едгар засече топката на втора греда и вкара за 1:0.

Новаците от Кордоба се възползваха от груба грешка в защитата на Алмерия, която бе оползотворена от Феде Картабиа, който изравни резултата в 19-та минута.

Алмерия можеше да стигне до победен гол в 52-та минута, когато Верса подаде към Хемед, който излезе сам срещу вратаря на Кордоба Хуан Карлос, който обаче излезе победител от прекия сблъсък и спаси.

Пред Кордоба се откри добра възможност в 61-та минута, но Жилас пропусна да се възползва от нея.

Гредата в 73-та минута спаси отбора на Кордоба след удара на Сориано.

Алмерия и Кордоба имат по 2 точки след първите три кръга. Двата отбора имат по две равенства и една загуба.