Новото попълнение на Барселона Алекс Сонг може да направи своя дебют на „Сантяго Бернабеу“ тази вечер, седмица и половина, след като подписа с каталунския гранд.

Камерунският национал не бе в групата за първия мач между Барса и Реал за Суперкупата на Испания, но отпътува с отбора за Мадрид и може да влезе като резерва през второто полувреме.

Очаква се Тито Виланова да пусне в центъра на терена Бускетс, Шави и Иниеста, които бяха съхранявани в части от срещите на тима дотук в Примера дивисион. Единствено Бускетс от тях е играл във всички мачове по 90 минути досега. Сонг бе закупен именно като негова смяна, и днес може да се появи на терена, ако Бускетс покаже признаци на умора след почивката.

Сонг може да влезе и в центъра на защитата, ако се наложи подобна смяна в състава на Барселона в хода на двубоя на „Сантяго Бернабеу“. Барса води от първия мач с 3:2.