Депортиво Алавес постигна първи успех в Ла Лига през този сезон. В среща от третия кръг на шампионата баските, водени от наставника Абелардо Антуня, пречупиха каталунския Еспаньол с 2:1 след обрат.

Двете попадения за Алавес на "Мендисороса" паднаха в рамките на две минути през втората част - чрез Борха Бастон с глава след центриране в наказателното поле в 57-та и Рубен Сорино в 59-та минута.

Голът за гостите дойде 180 секунди преди края на първата част, когато Лео Баптистао бе точен от дузпа.

Това е първо поражение за Еспаньол от началото на кампанията, след като в предишния кръг тимът успя да срази един от лидерите за "Топ 4" Валенсия с 2:0. След тази загуба "папагалчетата" остават 7-ми с 4 точки, докато баските от Алавес се изкачват до 12-ото място с 4 точки.