Отборът на Алавес победи по класически начин с 3:0 Малага в мача от 36-ия кръг на Ла Лига. По този начин Алавес се върна към победите след поражението от Атлетико Мадрид и с 44 точки в актива си заема 13-о място. Малага е на дъното два кръга преди края на шампионата с 20 пункта в актива си без шанс за спасение.

Алавес откри след три минути игра. Ману Гарсия остана сам срещу вратаря и реализира за 1:0. Гостите установиха доминация, а в 68-ата минута покачиха на 2:0.  Ермедил Демирович пое подаване в пеналта и с ефектен прехвърлящ удар направи 2:0.

Две минути след това Демирович освободи Гомес Перес Ибай, а той се разписа за 3:0.

В следващия кръг Алавес е домакин на Атлетик Билбао, а Малага гостува на Еспаньол.