Отборът на Алaвес прекъсна победната серия на Севиля след 1:1 в мача от 26-ия кръг на Ла Лига. Гостите влязоха в срещата след три последователни успехи в шампионата, като започнаха добре и поведоха чрез Висам Бен Йедер. Александър Катай обаче изравни за Алавес.

През първото полувреме гостите бяха по-активният състав на терена и закономерно поведоха. Вторите 45 минути обаче преминаха под доминацията на Алавес, който не само изравни, но и имаше шанс да поведе. Гредата обаче спаси севилци.

В 5-ата минута Виктор Витоло намери пространство пред себе си, нахлу в пеналта и стреля, но топката мина покрай десния стълб. В 23-ата минута пък гостите поведоха. Пабло Сарабия проби през центъра и стигна до зоната пред дъгата на наказателното поле, пусна наляво към Бен Йедер, който нахлу в наказателното поле и с хубав диагонален удар откри за 1:0.

През втората част Алавес бе доста по-активен. Домакините упражниха натиск спрямо своя съперник, който даде резултат в 75-ата минута. При центриране отдясно, Александър Катай се разписа за 1:1.

До края на мача Алавес имаше шансове да направи и обрат, но така и не успя. В 84-ата минута Дейверсон стреля опасно, но нацели напречната греда. Три минути след това същият играч излезе на чиста позиция, но Серхио Рико отрази удара му.

В класирането Севиля е трети с 56 точки, а Алавес е 11-и с 34.