Алавес спечели с 1:0 срещу Райо Валекано в мач от Ла Лига. Андони Горосбел отбеляза единственото попадение в края на първото полувреме. За тима на  Луис Гарсия победата бе първа в последните си шест мача. Загубата пък засили гостите към зоната на изпадане-

Малко преди почивката подаване на Антонио Бланко изведе Андони Горосбел сам срещу вратаря, а десният бранител много технично прехвърли стража на Райо.

След почивката гостите заиграха по-смело, но за малко да получат втори гол. В 55-ата минута Хави Лопес прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено поради засада.

Дори и влизането на ветерана Радамел Фалкао не успя да помогне на Райо. Дълбоко в добавеното време колумбиецът нацели горната греда.