Отборът на Лас Палмас стана вторият сигурен изпадащ от Ла Лига за сезон 2017/2018. Тъжната развръзка за тима от Канарските острови стана факт след тежко поражение у дома с 0:4 от Алавес в 34-ия кръг. Така при 4 оставащи кръга (максимум възможни 12 точки) предпоследният Лас Палмас остава на 13 от първия над чертата тим на Леванте.

В интерес на истината фаталната загуба можеше да бъде избегната, ако домакините имаха малко повече късмет пред гола. През първата част в 28-ата минута Хави Кастеяно нанесе хубав шут по посока нагорния десен ъгъл, а вратарят на Алавес Фернандо Пачеко се намеси респектиращо. Малко след началото на втората част Оженекаро Етебо беше дори по-близо, като шутът му срещна напречната греда.

Лас Палмас - Алавес 0:4, 34-и кръг, Ла Лига

източник: БГНЕС

Буквално в следващата атака, в 51-ата минута, Алавес откри. Мубарак Уакасо изпрати супер центриране до Мунир Ел Хадади и играещият под наем от Барселона нападател стреля прецизно с глава – 0:1.

В 73-ата минута Ел Хадади мушна и втори гол за ужас на домакинските фенове. Този път асистенцията беше дело на Алфонсо.

Оттук нататък моралът в редиците на Лас Палмас се срина и 6 минути по-късно дойде и третият гол. Рубен Сорбино центрира много добре и от упор Алваро Медран с глава разстреля вратаря на Лас Палмас.

Самият Сорбино оформи крайния резултат във втората минута от добавеното време.

Победата изкачи Алавес до 13-ото място с 41 точки.