Алавес изживява до край мечтата си, като победи Селта с 1:0 и стигна до първи финал в турнира за Купата на Краля.

В последните 17 мача на Алавес, във всички турнири от ноември насам, единственият отбор, който бе бил тима, бе Селта. Тази вечер обаче, съставът от Виго не успя да повтори постижението, и след 0:0 в първия двубой, напусна безславно.

Селта ще си остане с грандиозния успех с отстраняването на Реал Мадрид в предишната фаза на турнира.

Алавес обаче ще спори за трофея, с гранда Барселона, на 27 май. Двата отбора ще направят генерална репетиция в Примера дивисион още в събота.

След много екшън 9 от Барса се класираха за финала

Интересното е, че Алавес е и единственият тим, който е побеждавал Барселона на "Камп Ноу" в настоящия сезон, през септември.

Едгар Мендес реализира единственото попадение в полуфинала между Алавес и Селта на "Мендисороса" в 82-та минута, и въпреки че Селта имаше повече сили заради отменения мач от уикенда срещу Реал Мадрид.

Двубоят бе интересен и двата тима имаха своите положения през първото полувреме. След почивката Алавес бе по-настоятелен и на няколко пъти Гайска Токеро, Ибай Гомес, Дейверсон имаха шанс да реализират.

Това все пак стори Мендес, точно навреме, за да не отиде мачът в продължения.