Алавес се класира за полуфиналите на Купата на Краля, след като завърши 0:0 в мача реванш срещу Алкоркон. В първата среща баските бяха спечелили с 2:0 като гости и по този начин продължават напред в турнира.

Старши треньорът на Алавес Маурисио Пелегрино даде почивка на голяма част от титулярите си.

Алавес можеше да поведе в резултата в 4-та минута, когато Кристиан Сантос бе изведен на добра позиция, но ударът му не намери целта.

Алкоркон можеше да изненада неприятно домакините в 25-та минута, но ударът на Оскар Плано с глава не бе точен.

Гостите бяха близо до това да поведат в резултата в 45-та минута, когато Ортола се наложи с крак да отразява удар на Нелсон.

Иви направи много сериозен пропуск в 63-та минута, когато можеше да върне Алкоркон в мача.

Все пак Алавес успя да удържи атаките на гостите и мачът завърши 0:0.