Защитникът на Валенсия Роберто Аяла е в добро състояние и ще пътува с тима си до Лондон в сряда за четвъртфиналната среща от Шампионската лига срещу Челси.

Аяла се строполи на земята без видима причина в първата минута на добавеното време на вчерашния двубой между Валенсия и Еспаньол, който домакините спечелиха с 3:2. Смята се, че причина за изпадането му в безсъзнание е ударът, който той получи в лицето при единоборство с нападателя на гостите Луис Гарсия по-рано през второто полувреме. Аяла тогава лежа няколко минути до страничната линия докато лекарският екип на „прилепите” му оказваше помощ.

Добрата новина за наставника на Валенсия Кике Санчес Флорес бе, че защитникът е дошъл в съзнание още на път към болницата и се очаква да е напълно възстановен от шока за двубоя със „сините” на „Стамфорд бридж” в сряда.