Барселона победи Реал Мадрид с 4:3 в спиращо дъха издание на Ел Класико. По този начин каталунците победиха своя голям съперник за втори път през сезона и най-важното – върнаха се с пълни сили в битката за титлата в Примера.

Мачът на „Сантяго Бернабеу“ предложи страхотни емоции на зрителите. Двата отбора направиха великолепен мач с куп положения и пред двете врати и всеки от тях сякаш заслужаваше победата. Съдийските решения обаче като че ли помрачиха радостта от хубави футбол. Главният съдия Ундиано Майенко отсъди три дузпи през второто полувреме като и при трите имаше известни съмнения. При една от тях Серхио Рамос получи и директен червен картон, което се оказа ключово за последвалия натиск на Барса и четвъртия техен гол.

Над всички бе Лео Меси, който в крайна сметка се отчете с хеттрик, след като реализира две дузпи. Карим Бензема пък можеше да бъде големият герой за Реал, тъй като реализира две попадения, но направи още доста пропуски. Именно головете на Бензема обърнаха резултата, след като Иниеста бе открил рано в мача за Барса. Меси изравни за 2:2 в края на първата част, а през втората част последваха трите гола от дузпи. Роналдо и Меси направиха резултата 3:3, а Меси с втората си дузпа донесе успеха на своя тим в 84-а минута.

Така в класирането Барселона вече има 69 точки и се доближи само на една от „белия балет“ и от Атлетико Мадрид, което предвещава страхотна битка между трите отбора в оставащите 9 кръга.

Мачът на „Сантяго Бернабеу“ започна вихрено и още в 7-а минута първият гол бе факт. Той бе за гостите от Барселона, които реализираха след великолепна атака. Лео Меси напредна с топката и намери перфектно Андрес Иниеста с диагонален пас. Опитният халф бе отдясно в наказателното поле и веднага изстреля мощен шут в далечния горен ъгъл. Диего Лопес не успя да реагира и така Барса откри резултата в Ел Класико.

5 минути по-късно Карим Бензема пропусна чудесен шанс за бързо изравняване. Французинът получи отличен пас от Анхел Ди Мария, но от добра позиция стреля над вратата.

В тези минути гостите бяха по-добрият отбор на терена и бяха близо дори до втори гол, но Меси и Неймар направиха пропуски.

Така сякаш нелогично, в 20-а минута Реал успя да изравни резултата след поредното опасно включване по крилото на Ди Мария. Аржентинецът получи пас от Гарет Бейл и центрира великолепно в наказателното поле, където Карим Бензема се извиси над всички и стреля с глава към вратата. Виктор Валдес не се намеси добре и единствено успя да докосне топката, която след това влезе във вратата му за 1:1.

4 минути по-късно обратът бе пълен след нова комбинация Ди Мария – Бензема. Аржентинецът центрира, в наказателното поле Бензема бе оставен непокрит, великолепно си спря топката с коляно, след което от няколко метра изстреля воле в долния десен ъгъл на Валдес за 2:1.

Шокът за Барселона можеше да бъде пълен след още 2 минути, когато Бензема бе много близо до хеттрик. Французинът за пореден път получи пас от Ди Мария и стреля добре, но на голлинията бе Жерар Пике, който успя да избие и да предотврати третия гол на Бензема.

Темпото на игра сякаш се поуспокои в следващите минути и двата отбора играеха равностойно. В 43-а минута обаче Лео Меси показа своята класа и доведе мача до ново изравняване. Аржентинският феномен намери Неймар в наказателното поле с пас между няколко противникови футболисти. Дани Карвахал успя да избие топката от краката на бразилеца, но за негово нещастие тя попадна в Меси, който си осигури добра позиция в наказателното поле и с прецизен удар направи 2:2.

В добавеното време на първата част Бензема отново бе близо до хеттрика, но ударът му с глава мина до гредата. Това бе и последната ситуация във вълнуващите 45 минути.

И в началото на второто полувреме Карим Бензема направи пропуск след добър пробив на Гарет Бейл. В 54-а минута Кристиано Роналдо бе фаулиран от Дани Алвеш и Ундиано Майенко отсъди дузпа за Реал. Повторенията обаче показаха, че нарушението е извън наказателното поле. Зад топката застана самият Роналдо, който вкара и даде нов аванс на Реал.

В 63-а минута обаче и Барса получи възможност да отбележи от дузпа. Неймар бе изведен добре, пое топката и бе фаулиран в наказателното поле от Серхио Рамос. Реферът посочи бялата точка и показа директен червен картон на Рамос. Меси нямаше проблеми да материализира 11-метровия удар, а до края на мача каталунците имаха възможността да играят с човек повече на терена.

Това логично оказа влияние и в следващите минути Барса бе по-добрият отбор, който търсеше активно победното попадение. Дани Алвеш бе много близо до него в 74-а минута, но ударът му удари гредата.

В 83-а минута Андрес Иниеста падна в наказателното поле след съприкосновение с Чаби Алонсо, а Ундиано Майенко отново отсъди дузпа за каталунците. Зад топката отново бе Меси, който с безпощаден удар в горния ляв ъгъл на вратата оформи своя хеттрик, а с това и донесе победата за своя отбор.

Съставите на двата отбора:

Реал Мадрид: Лопес, Марсело, Пепе Рамос, Карвахал, Алонсо, Модрич (90' Мората), Ди Мария (85' Иско), Бейл, Роналдо, Бензема (64' Варан).

Барселона: Валдес, Алба, Масчерано, Пике, Алвеш, Бускетс, Фабрегас (78' Санчес), Шави, Иниеста, Неймар (69' Педро), Меси.