Райо Валекано и Реал Сосиедад завършиха наравно 1:1 в мач от 34-ия кръг на испанското първенство. Александър Сьорлот (33) изведе гостите напред в резултата, 36-годишният Радамел Фалкао (77) донесе точката за домакините.

Първото голово положение в срещата беше пред вратата на Райо в 12-ата минута. Кристиан Порту бе изведен в отлична позиция в наказателното поле, но Столе Димитриевски спаси. Сосиедад поведе при първата си по-добра атака, когато Александър Сьорлот се справи с двама бранители, а ударът му с левия крак матира стража на домакините за 0:1.

След попадението футболистите на Райо вдигнаха оборотите и на няколко пъти отправиха много опасни удара по посока на вратата на Алекс Ремиро, но той се отличи с добри намеси. Реал Сосиедад бе близо до втори гол само две минути след почивката, но Димитриевски спаси удара на Микел Мерино.

Райо стигна до изравнително попадение в 77-ата минута чрез резервата Рамадел Фалкао, който довкара избита от вратаря топка.

Реал Сосиедад заема 6-ото място в класирането с 56 точки, а Райо Валекано е на 11-ата позиция с 41.