18-годишният бразилец Пауло Енрике вкара два гола в дебютния си мач за Хееренвеен, който победи с 5:1 НАК Бреда в двубой от 15-ия кръг на холандското първенство по футбол.

Два гола на Жералд Сибон в 24-та и 55-та минута и един на Миралем Сюлеймани в 50-та предрешиха изхода от двубоя в полза на гостите. Хееренвеен заигра по-спокойно и даде шанс за изява на младия си бразилски нападател Пауло Енрике. Дебютантът се разписа на два пъти в 68-та и 73-та минута.

Утешителен гол за НАК Бреда вкара Герт Ян Тамерус от пряк свободен удар в 75-та минута на двубоя, оформяйки крайното 1:5.

Лидер в класирането е Аякс с 31 точки, следван от ПСВ Айндховен с 30. на трето място е Хееренвеен с 29. както е известно, двубоят между първите двама в подреждането вчера бе отложен, тъй като полицията отказа да охранява срещата. Това се случи и с сблъсъка между Фейенорд и АЗ Алкмаар.