Малага победи Хетафе с 2:1 в последен мач от 26-тия кръг в испанската Примера дивисион. Двубоят ще се запомни повече с грубостите на терена, след като за целия мач бяха показани 13 жълти и 2 червени картона.

Гостите от Малага си осигуриха комфортна преднина, след като на почивката вече водеха с два гола. Елисеу откри резултата в 31-вата минута, а Баха в самия край на полувремето удвои преднината.

Малага обаче остана с човек по-малко, след като в 74-тата минута Куардадо бе изгонен за втори жълт картон. Веднага след това Козмин Контра вкара почетния гол за Хетафе.

В последната минута на двубоя Роберто Солдадо получи червен картон и възстанови численото равенство на терена.

След тази победа Малага се изкачи на 6-то място с 42 точки. Хетафе пък остана на 15-та позиция с 28.