Отборите на Атлетик Билбао и Хетафе не се победиха в двубой от 29-ия кръг на Ла Лига. Двата тима завършиха 1:1 на стадион “Сан Мамес” в Билбао, като домакините бяха в ролята на изоставащи.

Гостите останаха с 10 души в 65-ата минута, когато Хуан Куенка бе изгонен. Първоначално реферът му вдигна жълт картон и отсъди дузпа в полза на Атлетик Билбао, но след проверка с ВАР изгони Куенка и промени решението си на пряк свободен удар.

Хетафе поведе още в 3-ата минута с попадение на Енес Юнал, който с глава прати топката в мрежата. В 29-ата минута Юри Берчиче изравни с мощен удар с левия крак, а асистенция записа Иняки Уилямс.

Гостите вкараха гол в 57-ата минута чрез Матиас Оливера Мирамонтес, но  той бе отменен заради засада. Три минути преди края Дани Вивиан пропусна да донесе победата на домакините. Той отправи страхотен удар с глава, но вратарят на Хетафе Давид Сориа спаси.

Атлетик е осми в класирането с 41 точки, докато Хетафе е на 15-о място с 29.