Вратарят на Дуисбург Марк Флекен се превърна от герой в грешник, но неговият отбор, воден от българския спец Илия Груев, все пак стигна до победата с 2:1 срещу гостуващия Инголщад в мач от 24-ия кръг на втора германска футболна дивизия.

Флекен спаси дузпа в 11-ата минута, като отклони удара от бялата точка на Щефан Кучке в напречната греда, но седем минути по-късно направи рядко виждана грешка.

Дуисбург поведе в 13-ата минута, а малко по-късно вкара и втори гол, който беше отменен заради засада.

Марк Флекен си помисли, че попадението е редовно и отиде във вратата си, за да отпие вода от поставената там бутилка.

В същото време гостите бързо изпълниха свободния удар и изсипаха топката пред наказателното поле на съперника, откъдето защитникът на домакините Герит Наубер се опита да я върне с глава към Флекен, но не забеляза, че стражът не е на вратата си, а вътре в нея и с гръб към игрището.

Кучке догони кълбото и от метър пред голлинията го отклони в мрежата за 1:1.

След почивката Борис Тащи от дузпа вкара за 2:1 за Дуисбург и състезателите на Груев прогресираха до четвъртото място с 37 точки. /БТА