Воденият от Илия Груев отбор на Дуисбург успя да измъкне една точка при гостуването си на Санкт Паули. Мачът от 17-ия кръг на Втора Бундеслига завърши 2:2 и по този начин „зебрите“ задържаха аванса си пред един от преките конкуренти за оцеляване.

Капитанът Кевин Волце даде аванс на гостите в Хамбург с гол от дузпа в 32-ата минута. Санкт Паули обаче направи пълен обрат в първите 20 минути на втората част с голове на Валдемар Собота и Ласе Собиек от дузпа.

Малко след това обаче тимът от Хамбург остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Азиз Бухадуз в 68-ата минута. В 81-ата пък равенството донесе Сергей Илютценко.

В класирането Дуисбург е на 10-о място с 23 точки, а Санкт Паули е на 15-ата позиция с 21. На 16-ото място, което осигурява участие в плейаут за оставане в лигата е Дармщад с 18 точки.