Воденият от Илия Груев отбор на Дуисбург продължава с чудесното си представяне в ролята си на новак във Втора Бундеслига.

В мач от 16-ия кръг на първенството „зебрите” победиха с 2:0 гостуващия отбор на Гройтер Фюрт, който е един от отборите в дъното на класирането.

Успехът за домакините дойде с два гола в края на първото полувреме. В 40-ата минута резултатът бе открит след груба грешка на вратаря Бурхерт, след която Щопелкамп центрира за Каули Оливейра-Соуза, за когото не бе проблем да вкара с глава в опразнената врата.

В 44-ата авансът бе удвоен. Бързо центриране към наказателното поле намери Сергей Илютценко, който с шпагат от аутлинията успя да върне към Борис Таски и притежаващият български корени нападател реализира за 2:0.

Със спечелените три точки Дуисбург се изкачи на седмото място в класирането с 22 точки. Поставената цел пред Груев за сезона е да доведе отбора си до оцеляване, а към момента зоната на изпадащите е на 5 точки. Гройтер Фюрт остана предпоследен с 14.