Австрийският Залцбург вгорчи рождения ден на Хосеп Гуардиола, след като победи с класическото 3:0 Байерн Мюнхен в контролна среща, която се игра на „Залцбург Арена“.

В контролата не взеха участие възстановяващите се от контузии Франк Рибери, Филип Лам, Ариен Робен, Бастиан Швайнщайгер и Даниел ван Буйтен.

Гуардиола експериментира като игра с трима в защита – Хави Мартинес, Данте и Жером Боатенг.

Головете за Залцбург паднаха още през първото полувреме. Мане откри резултата в 13-та минута. Джонатан Сориано удвои преднината на домакините след гол от дузпа в 20-та минута. Крайното 3:0 оформи Зуль в 44-та минута.

През второто полувреме Байерн стоя по-равностойно на своя съперник и създаде няколко възможности за гол, но те не бяха реализирани.

Байерн: Нойер – Мартинес (46' Рафиня), Данте, Боатенг – Хьойбйерг (76' Грийн), Кроос – Шакири, Гьотце (46' Манджукич), Тиаго, Алаба – Мюлер.